Regaty o Błękitną Wstęgę Poraja

Kolejne zawody przed nami – już za tydzień, 9.10.2021 (sobota) w Ośrodku Żeglarskim Marina Poraj odbędą się Regaty o Błękitną Wstęgę Poraja w klasach jachtów: kabinowych, otwartopokładowych, optymist. Regaty te kończą sezon żeglarski 2021, więc jest to ostatnia okazja, by przeżywać żeglarskie emocje towarzysząc zawodnikom w ich zmaganiach. Więcej informacji w zawiadomieniu o regatach.

XIII Regaty o Puchar Komandora YKP Częstochowa

W dniu 28 sierpnia w Ośrodku Żeglarskim Marina Poraj odbędą się XIII Regaty o Puchar Komandora YKP Częstochowa. Tegoroczne regaty rozegrane zostaną w 2 klasach jachtów: kabinowych i otwartopokładowych. Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody. W dniu zawodów od godz. 8.30 czekamy na zgłoszenia udziału w biurze regat. Więcej informacji w zawiadomieniu o regatach.

Więcej o: XXVII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

XXVII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

W dniu 14 sierpnia w Ośrodku Żeglarskim Marina Poraj odbędą się XXVII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Tegoroczne regaty rozegrane zostaną w 4 klasach jachtów: kabinowych, otwartopokładowych, optymist UKS oraz optymist sport. Każdy zawodnik regat otrzyma pamiątkową koszulkę oraz dyplom. Więcej „XXVII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka”

Pierwsze posiedzenie zarządu

W dniu 24.07.2021 nowo wybrany Zarząd Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego odbył swoje pierwsze posiedzenie. Dokonano na nim przydziału stanowisk dla poszczególnych członków, a co się z tym wiąże określonych obowiązków. Pełna informację na ten temat dostępna w zakładce Zarząd . Członkom Zarządu obejmującym nowe funkcje życzymy sukcesów i owocnej pracy na rzecz rozwoju żeglarstwa w regionie częstochowskim.

Regaty o Złotą Szeklę Mariny Poraj

Stowarzyszenie Marina Poraj organizuje w dniu 24.07.2021 na Zalewie Poraj – Regaty o Złotą Szeklę Mariny Poraj. Zgłoszenia udziału w regatach będą przyjmowane w biurze regat w dniu 24.07.2021r. od godz. 9:00. Rozpoczęcie regat o godz. 10:30. Więcej szczegółów w zawiadomieniu o regatach.

Więcej o: XII Sejmik Sprawozdawczo–Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

XII Sejmik Sprawozdawczo–Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

W dniu 26.06.2021 odbył się XII Sejmik Sprawozdawczo–Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, na którym przedstawiono sprawozdania z działalności CzOZŻ za lata 2016-2021. Dotychczasowemu Zarządowi XII Sejmik udzielił absolutorium. Sprawozdania Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego również zostały przyjęte bez zastrzeżeń. Ustępującemu Prezesowi Kol. Januszowi Kołodziejczukowi wręczono pamiątkową plakietę z podziękowaniami za dotychczasową pracę. Więcej „XII Sejmik Sprawozdawczo–Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego”

Rozpoczęcie sezonu 2021

Z radością zawiadamiamy , że wreszcie przed nami tak długo odkładane rozpoczęcie sezonu 2021. W dniu 19.06.2021 o godz. 12.00 na terenie Ośrodka Żeglarskiego Marina Poraj nastąpi uroczyste podniesienie bandery, a co się z tym wiąże, oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego 2021. Zapraszamy wszystkich żeglarzy i miłośników żeglarstwa na tę od dawna oczekiwaną uroczystość.

XII Zwyczajny Sejmik Sprawozdawczo – Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

Zarząd CzOZŻ zwołuje w dniu 26.06.2021 (sobota) o godz. 12.00 w I terminie, o godz. 12,15 w II terminie, XII Zwyczajny Sejmik Sprawozdawczo – Wyborczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Miejscem obrad będzie sala przy siedzibie CzOZŻ przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 w Częstochowie. Prosimy delegatów o punktualne przybycie.

Terminy imprez

Trwająca pandemia i obowiązujące obostrzenia dotyczące imprez i zgromadzeń powodują, że ulegają zmianom terminy naszych imprez zaplanowanych na 1. maja br. I tak:

  • uroczyste podniesienie bandery rozpoczynające Sezon Żeglarski 2021 zostaje przesunięte na inny, dogodny termin po złagodzeniu obostrzeń. O nowym terminie Otwarcia poinformujemy w odrębnym komunikacie,
  • Regaty Otwarcia Sezonu w klasie Optymist UKS i Optymist Open, planowane na Zalewie w Blachowni, odbędą się 30. maja, jeśli do tego czasu zostaną zdjęte ograniczenia w organizacji imprez. Więcej w 2021_otwarcie_sezonu_blachownia Komandora HMKŻ „39-er”.

Życzenia

Pomimo trwającej pandemii przygotowaliśmy dla Was nowy kalendarz regat na sezon 2021. O wszelkich zmianach w ich organizacji będziemy informować w odrębnych komunikatach. Kalendarz dostępny w zakładce SPORT.